KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14743339

nr 1474 3339

Axel Wallert

(1890-1962), Sverige

Teckning, Signerad. Blyerts, 22x19 cm, yttermått inklusive ram: 35x32 cm

Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.

måndag 13 juni 2022
kl 18:14:53

Axel Wallert

Läs mer om Axel Wallert