KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14743339
nr 1474 3339
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Teckning, Signerad. Blyerts, 22x19 cm, yttermått inklusive ram: 35x32 cm
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
måndag 13 juni 2022
kl 18:14:53
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert